Međunarodno priznati autor, poznati njemački poduzetnik, prof. dr. Hans Bocker, poznat po iznimnoj stručnosti u području ulaganja u plemenite kovine, govorio je o "strategiji tri sektora" kao jedinoj do sada poznatoj investicijskoj strategiji koja je kroz stoljeća uvijek bila uspješna i koju su koristili većina utjecajnih i bogatih ljudi više od 1600 godina.
Tri-sektorska strategija dijeli se na:
- Investicije u nekretnine, zemljišta
- Novčani fondovi, dionice, osiguranja i ostali vrijednosni papiri
- Investicije u plemenite kovine
O strategiji tri sektora možete razmišljati kao o velikom kotaču sreće koji se okreće desetljećima. Realnost je takva da je svaka investicija na početku podcijenjena, a kasnije precijenjena. Kod strategije tri sektora postoje dakle tri važna kriterija koja morate uzeti u obzir prilikom akumulacije i optimizacije imovine, ako želite i sami uspješno iskoristiti prednosti ove strategije.
Prvo, važno je rasporediti rizik. Ukupna imovina mora biti podijeljena u različite klase imovine prema trećinama. Druga važna odluka pri korištenju tri-sektorske strategije uvijek je pravovremeno ostvarenje dobiti od relativno velike investicije. Treća važna odluka je otkriti podcijenjenu investicijsku priliku iz tri sektora i isplativo uložiti ostvarenu dobit od prodaje u podcijenjenu investicijsku priliku. Kako se kaže: "Kad je najbolje, šteta je ići kući."
Strogo poštivanje pravila i tri-sektorske strategije u prikupljanju i optimizaciji osobnog bogatstva jedan je od odlučujućih razloga sve većeg jaza između bogatih i siromašnih. Ukratko, ciljevi tri-sektorske strategije su sljedeći:
- Raspodjela rizika po principu 1/3, 1/3, 1/3
- Prodaja visoko vrijednih ulaganja
- Ulaganje u podcijenjenu imovinu
- Ravnoteža novčane i kapitalne investicije
- Ravnoteža vlasničkih i vjerovničkih ulaganja